Related questions with answers
Question
What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost $4.86 and the unit price for each package of flour is the same? (A)$0.81 (B) $2.86 (C)$3.24 (D) $9.72
Solution
VerifiedStep 1
1 of 3
find the unit price
Create a free account to view solutions
By signing up, you accept Quizlet's Terms of Service and Privacy Policy
Create a free account to view solutions
By signing up, you accept Quizlet's Terms of Service and Privacy Policy
Recommended textbook solutions




More related questions
1/4
1/7