Question

Which is the better buy: 8 boxes for $4.96 or 5 boxes for$3.25?

Solution

Verified
Step 1
1 of 2

$4.96 / 8 =$0.62 per box

$3.25 / 5 =$0.65 per box

Create an account to view solutions

Create an account to view solutions

More related questions

1/4

1/7