Related questions with answers
Question
Which is the better buy: 8 boxes for $4.96 or 5 boxes for$3.25?
Solution
VerifiedStep 1
1 of 2$4.96 / 8 =$0.62 per box
$3.25 / 5 =$0.65 per box
Create an account to view solutions
By signing up, you accept Quizlet's Terms of Service and Privacy Policy
Create an account to view solutions
By signing up, you accept Quizlet's Terms of Service and Privacy Policy
More related questions
1/4
1/7